Skip to main content

Bahçemiz

Hayal Bahçe; İzmir’in mavi ile yeşilin kucaklaştığı bir coğrafyada huzur veren ilçesi Urla’nın Kuşçular köyünde 90 dönüm arazi üzerinde cinsleri Edremit, Trilya, Domat, Erkence olan 1500 zeytin ağacının bulunduğu zeytin bahçesidir.

Bütün ürünlerimizi sadece kendi bahçemizde bulunan ve Urla’nın tarihine tanıklık eden ağaçlarımızdan elde ediyoruz.

Hasat zamanı; yere düşürmeye kıyamadığımız zeytinlerimizi elle hasat ederek bir hayalden doğan ve markamıza yakışır şekilde inşa ettiğimiz atölyemizde soğuk sıkım yöntemiyle sıkıyoruz. Özenle sıktığımız zeytinlerimizi uygun koşullarda konumlandırdığımız bekleme tanklarımızda bekletiyoruz. Bu tanklardaki zeytinyağımızı istediğinizde şişeleyerek sağlığını düşünen, damak zevkine önem veren sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Atölyemiz

Tasarımı kadar niteliğine de önem verdiğimiz atölyemizi; gıda tesislerinde kullanılması uygun olan malzemeleri seçerek doğru uygulama teknikleriyle inşa ettik.

Hasat döneminde, topladığımız zeytinlerimizi Gıda Üretim ve Satış Yerleri Hakkındaki Yönetmeliğe ve Gıda Hijyeni Yönetmeliğine uygun olarak inşa ettiğimiz modern tesisimizde ‘soğuk sıkım’ yöntemi ile sıkmakta ve ürettiğimiz zeytinyağımızı, sıcaklığı her mevsim doğru derecede tutulan ve güneş ışığından korunan bekleme alanımızdaki dikey krom konik tanklarımızda muhafaza etmekteyiz.

Siparişlerinizi, hijyen standartlarına uygun olarak dolum makinasıyla krom konik tanklarımızdan doğrudan şişelere alıp, kapak kapama makinasının ardından yine aynı titizlikle kapüşonluyor, ardından etiketleyip sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Hayal Bahçe’nin zeytinlerinin yanı sıra günlük 5 ton sıkım kapasiteli kontüni sistem makinalarımızla, siz ziyaretçilerimizin zeytinlerinin sıkım işlemi için her daim hizmet vermekteyiz.

Atölyemiz