Skip to main content

Hikayemiz

Bu bir hayaldi.
Bir zamanlar babamın hayali, şimdi ise fazlasıyla benim hayalim…

Her başarının bir hikâyesi, her hikâyenin bir kahramanı vardır. Bu hikâyenin de kahramanı sevgili babamdır. Babam, yıllarca zeytine, zeytinyağına ve zeytin ağacına olan tutkusuyla hep kendi zeytin bahçemizin olmasını ve kendi yağımızı sıkmayı hayal etti ve her fırsatta bunu dile getirdi. Gerçekleşmesi gerekiyormuş ya; yolumuz bir gün Urla’ya düştü ve hikâyemiz başladı…

Önce bahçemize kavuştuk. Yılların ilgisizliğini telafi edebilmek için özenle çalışıp onu layık olduğu hâline getirdik. Sonra ona “Hayal Bahçe” adını verdik. Hayal ettiğimiz yerdeydik ama daha fazlasını gerçekleştirip kök salmak için çabalamaya karar verdik. Sonra binbir emek vererek zeytinyağı sıkım atölyemizi kurduk.

2016 yılında başlayan bu hikâyede geçmişten bize emanet edilen değil de gelecek nesillere bırakabileceğimiz bir başarımız olsun istiyoruz. Hevesle öğrendiğimiz her bilgiye yenisini eklemek için çaba gösteriyor, gıda ürünü ürettiğimizi hiçbir zaman unutmuyor, sağlığın yaşamın başyapıtı olduğunu her fırsatta hatırlıyoruz.

Hikâyemizin bir parçası, hayalimizin ortağı olduğunuz için teşekkür ederiz.

Hayal Bahçemize hoş geldiniz.

Yaşamak sadece sevmektir, inan bana.
Sevmeyenler dünyamızda yaşamıyor.
Yaşamak suda, toprakta, insanlarda görünerek;
bir zeytin ağacı gibi.
Bir zeytin ağacı gibi, ne güzel
denize yakın olacaksın,
uzayan dallarında, yapraklarında ışık
ta derinlerde köklerin.
Bir zeytin ağacı gibi, bin yıl severek
yaşamak her gün…

Arif Damar

Hayal Bahçe’de Hasat Zamanı

Lezzetimizi Paylaşanlar

Ödüllerimiz